Чемпионат Премьер-лиги Крыма. Календарь игр - За Футбол!

Чемпионат Премьер-лиги Крыма. Календарь игр

Дата, время Стадион Матч Счёт
Первый круг
1 тур
27.08.2022. 19:00 Авангард (Ялта) Ялта (Ялта) ТСК Таврия (Симферополь) 1:2
27.08.2022. 17:00 им. 50-летия Октября (Керчь) Океан (Керчь) Спарта КТ (Молодёжное) 0:0
28.08.2022. 17:00 Дружба (Бахчисарай) Кызылташ (Бахчисарай) Алустон-ЮБК (Алушта) 2:1
28.08.2022. 17:00 Севастополь (Севастополь) Севастополь (Севастополь) Рубин Ялта (Ялта) 2:0
2 тур
03.09.2022. 17:30 Локомотив (Симферополь) ТСК Таврия (Симферополь) Рубин Ялта (Ялта) 3:3
03.09.2022. 16:00 Крымский (Алушта) Алустон-ЮБК (Алушта) Севастополь (Севастополь) 2:3
03.09.2022. 19:00 Крымтеплица (Молодёжное) Спарта КТ (Молодёжное) Кызылташ (Бахчисарай) 1:0
03.09.2022. 19:00 Авангард (Ялта) Ялта (Ялта) Океан (Керчь) 1:2
3 тур
07.09.2022. 16:30 им. 50-летия Октября (Керчь) Океан (Керчь) ТСК Таврия (Симферополь) 1:0
07.09.2022. 17:00 Дружба (Бахчисарай) Кызылташ (Бахчисарай) Ялта (Ялта) 4:0
07.09.2022. 17:00 Севастополь (Севастополь) Севастополь (Севастополь) Спарта КТ (Молодёжное) 3:0
07.09.2022. 17:00 Авангард (Ялта) Рубин Ялта (Ялта) Алустон-ЮБК (Алушта) 4:1
4 тур
21.09.2022. 16:00 Локомотив (Симферополь) ТСК Таврия (Симферополь) Алустон-ЮБК (Алушта) 3:1
21.09.2022. 19:00 Крымтеплица (Молодёжное) Спарта КТ (Молодёжное) Рубин Ялта (Ялта) 3:4
21.09.2022. 17:00 Авангард (Ялта) Ялта (Ялта) Севастополь (Севастополь) 0:3
21.09.2022. 16:00 им. 50-летия Октября (Керчь) Океан (Керчь) Кызылташ (Бахчисарай) 2:1
5 тур
25.09.2022. 16:00 Дружба (Бахчисарай) Кызылташ (Бахчисарай) ТСК Таврия (Симферополь) 1:1
25.09.2022. 16:00 Севастополь (Севастополь) Севастополь (Севастополь) Океан (Керчь) 1:1
25.09.2022. 17:00 Авангард (Ялта) Рубин Ялта (Ялта) Ялта (Ялта) -:-
25.09.2022. 14:00 Крымский (Алушта) Алустон-ЮБК (Алушта) Спарта КТ (Молодёжное) 1:0
6 тур
01.10.2022. Локомотив (Симферополь) ТСК Таврия (Симферополь) Спарта КТ (Молодёжное) -:-
01.10.2022. Авангард (Ялта) Ялта (Ялта) Алустон-ЮБК (Алушта) -:-
02.10.2022. им. 50-летия Октября (Керчь) Океан (Керчь) Рубин Ялта (Ялта) -:-
02.10.2022. Дружба (Бахчисарай) Кызылташ (Бахчисарай) Севастополь (Севастополь) -:-
7 тур
08.10.2022. Севастополь (Севастополь) Севастополь (Севастополь) ТСК Таврия (Симферополь) -:-
08.10.2022. Авангард (Ялта) Рубин Ялта (Ялта) Кызылташ (Бахчисарай) -:-
08.10.2022. Крымский (Алушта) Алустон-ЮБК (Алушта) Океан (Керчь) -:-
08.10.2022. Крымтеплица (Молодёжное) Спарта КТ (Молодёжное) Ялта (Ялта) -:-
Второй круг
8 тур
12.10.2022. Локомотив (Симферополь) ТСК Таврия (Симферополь) Ялта (Ялта) -:-
12.10.2022. Крымтеплица (Молодёжное) Спарта КТ (Молодёжное) Океан (Керчь) -:-
12.10.2022. Крымский (Алушта) Алустон-ЮБК (Алушта) Кызылташ (Бахчисарай) -:-
12.10.2022. Авангард (Ялта) Рубин Ялта (Ялта) Севастополь (Севастополь) -:-
9 тур
22.10.2022. Авангард (Ялта) Рубин Ялта (Ялта) ТСК Таврия (Симферополь) -:-
22.10.2022. Севастополь (Севастополь) Севастополь (Севастополь) Алустон-ЮБК (Алушта) -:-
22.10.2022. Дружба (Бахчисарай) Кызылташ (Бахчисарай) Спарта КТ (Молодёжное) -:-
22.10.2022. им. 50-летия Октября (Керчь) Океан (Керчь) Ялта (Ялта) -:-
10 тур
30.10.2022. Локомотив (Симферополь) ТСК Таврия (Симферополь) Океан (Керчь) -:-
30.10.2022. Авангард (Ялта) Ялта (Ялта) Кызылташ (Бахчисарай) -:-
30.10.2022. Крымтеплица (Молодёжное) Спарта КТ (Молодёжное) Севастополь (Севастополь) -:-
30.10.2022. Крымский (Алушта) Алустон-ЮБК (Алушта) Рубин Ялта (Ялта) -:-
11 тур
05.11.2022. Крымский (Алушта) Алустон-ЮБК (Алушта) ТСК Таврия (Симферополь) -:-
05.11.2022. Авангард (Ялта) Рубин Ялта (Ялта) Спарта КТ (Молодёжное) -:-
05.11.2022. Севастополь (Севастополь) Севастополь (Севастополь) Ялта (Ялта) -:-
05.11.2022. Дружба (Бахчисарай) Кызылташ (Бахчисарай) Океан (Керчь) -:-
12 тур
13.11.2022. Локомотив (Симферополь) ТСК Таврия (Симферополь) Кызылташ (Бахчисарай) -:-
13.11.2022. им. 50-летия Октября (Керчь) Океан (Керчь) Севастополь (Севастополь) -:-
13.11.2022. Авангард (Ялта) Ялта (Ялта) Рубин Ялта (Ялта) -:-
13.11.2022. Крымтеплица (Молодёжное) Спарта КТ (Молодёжное) Алустон-ЮБК (Алушта) -:-
13 тур
20.11.2022. Крымтеплица (Молодёжное) Спарта КТ (Молодёжное) ТСК Таврия (Симферополь) -:-
20.11.2022. Крымский (Алушта) Алустон-ЮБК (Алушта) Ялта (Ялта) -:-
20.11.2022. Авангард (Ялта) Рубин Ялта (Ялта) Океан (Керчь) -:-
20.11.2022. Севастополь (Севастополь) Севастополь (Севастополь) Кызылташ (Бахчисарай) -:-
14 тур
26.11.2022. Локомотив (Симферополь) ТСК Таврия (Симферополь) Севастополь (Севастополь) -:-
26.11.2022. Дружба (Бахчисарай) Кызылташ (Бахчисарай) Рубин Ялта (Ялта) -:-
26.11.2022. им. 50-летия Октября (Керчь) Океан (Керчь) Алустон-ЮБК (Алушта) -:-
26.11.2022. Авангард (Ялта) Ялта (Ялта) Спарта КТ (Молодёжное) -:-

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist